SCHOLING ‘VIB-VERSTANDELIJKE BEPERKINGEN’

Inhoud

De professional wordt begeleid met VIB gedurende de dagelijkse werkzaamheden in het contact met de cliënt, die (licht) verstandelijk beperkt is. Dit kan het kind zijn, maar ook de ouder of beiden. De scholing ‘VIB bij verstandelijke beperkingen’ bestaat uit:

Tijdens de opleiding wordt er twee keer een Werk Ontwikkelings Kring bezocht.

Doelgroep

Intern begeleiders, die professionals begeleiden tijdens de dagelijkse werkzaamheden op leefgroepen voor kinderen met een (licht) verstandelijke beperking in een klinische setting. Ook de ouders van het kind worden betrokken bij de begeleidingstrajecten.

Doelstelling

De professional is geschoold tot een gekwalificeerde video-interactiebegeleider. Het doel van VIB is het contact tussen de professional, het kind en de ouders van het kind te ondersteunen en/of te herstellen.

BELANGRIJKE INFO OP EEN RIJ

  • Niveau: HBO+

  • Vereiste vooropleiding: HBO werk- en denkniveau

  • Accreditaties:   SKJ   | Registerplein  |  V&VN en VSR

  • Duur: ca 1 jaar

Meld je rechtstreeks aan bij AIT met het aanmeldformulier, ga naar info@ait-spin.com of kijk bij een steunpunt bij jou in de regio. Je gegevens worden alleen gebruikt t.b.v. deze scholing en worden niet gebruikt voor andere doeleinden of gedeeld met derden. Door je aan te melden ga je akkoord met de algemene voorwaarden.

Beknopte informatie over de scholing VIB-verstandelijke beperking.

De opleiders zijn verbonden aan de steunpunten. Kijk voor meer informatie bij een steunpunt bij jou in de regio.

De scholing geeft een totale studiebelasting van:

109 uren bij individuele bijeenkomsten

120 uren p.p. bij groepsbijeenkomsten van 2 personen

131 uren p.p. bij groepsbijeenkomsten van 3 personen

Klik hier voor het overzicht van de studiebelasting in het kader van de accreditering.

Aanbevolen wordt de volgende literatuur:

Video-hometraining en video-interactiebegeleiding. Een introductie van de methodieken.
Marij Eliëns (red.)

ISBN: 9789088506055
144 pagina’s
2017
Prijs: € 21,00

Baby’s in Beeld. Video-hometraining en video-interactiebegeleiding bij kwetsbare baby’s.
Uitgave met DVD.
Marij Eliëns (red.)
ISBN 9789066656802
240 pagina’s
Hardcover
2005
Prijs: € 29,50

Klik hier voor de informatie over de tarieven.